انتشار مقاله طرح پژوهشی مرتبط با کووید 19 در دانشگاه فردوسی مشهد و انعقاد اولین قرارداد پژوهشی مرتبط با این بیماری تحت حمایت مرکز نوآوری دانشگاه توسط عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی

picmjabbمقاله مستخرج از طرح پژوهشی مرتبط با کووید 19 با عنوان: مدل سازی و پیش بینی تعداد مبتلابان و مرگ و میر ناشی از کویید19 در ایران-مقایسه مدل های مختلف پیش بینی سری زمانی، توسط دکتر مهدی جباری، دانشیار گروه آمار دانشکده علوم ریاضی در مجله معتبر Journal of Biomedical Signal Processing and Control دارای اعتبار JCR-Q2 به چاپ رسیده است که در لینک
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1746809421000914 قابل دسترسی است.
هم چنین اولین قرارداد طرح پژوهشی مرتبط با کووید 19 تحت حمایت مرکز نوآوری دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان: برآورد نرخ مرگ و میر و میزان بهبودی کویید19 در ایران و مقایسه آن با سایر کشورها-تحلیل خوشه ای، با ایشان منعقد شده است.
خروجی طرح های مذکور به صورت نرم افزار به آدرس http://shiny.um.ac.ir/jabbarinm-shiny/  طراحي شده است و مي تواند مورد استفاده عموم قرار بگيرد.
در زمينه این نرم افزار لازم به توضيح است كه بايستي يك فايل حاوي داده هاي مرگ و مير يا تعداد بيماران مبتلا به كوييد19 (يا هر مشخصه ديگر) به صورت روزانه و به فرمت سي اس وي (csv)  تهيه شده و در مسير تعبيه شده در تب (Data Import) دراین اپلیکیشن بارگذاري گردد. سپس در تب كناري (Model_dev) مي توان مدل مناسب را انتخاب كرد و روي داده هاي بارگزاري شده و متغير منتخب برازش خواهد يافت. در ادامه نيز مي توان از تب Final Model (MLP) for confirmed cases or HoltWinters for death cases  مدل نهايي براي مرگ و مير و يا تعداد مبتلايان را برازش و براساس آن پيش بيني براي 30 روز آينده انجام داد.
دانشكده علوم ریاضی ضمن تبريك به اين همكار آمار كاربردي براي ايشان آرزوي سلامتي و موفقيت روز افزون دارد.

paper1mjabb

آمار سایت

امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
کلی
۳۵
۱۵۰
۸۶۳
۱۳۳۶
۲۸۰
۳۷۳۳
۳۳۹۴۲۹

t5.png

گالری تصاویر

t3.jpg

تقویم آموزشی

360-virtual-tour.png

تور مجازی

about2.png

درباره ما