عضو هيأت‌علمي دانشكده علوم رياضي به سمت رئيس پارك علم و فناوري استان خراسان رضوي منصوب شد

661746f434e7e79605bcb97f119a3422

دکتر رضا قنبـری دانشیار گروه آموزشی ریاضی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد با  حکم دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سمت  رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی» منصوب گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد و به نقل از سایت وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر قنبری آمده است:

 

جناب آقای دکتر رضا قنبری

 با سلام و احترام،

 با عنایت به‌مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب‌عالی و بر اساس پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری، به‌موجب این حکم به سمت رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی منصوب می‌شوید.

امید است که جنابعالی با تعامل مؤثر با مدیریت استان و دستگاه‌های اجرایی استان در تأمین زیرساخت‌های لازم برای توسعۀ پارک و حل مشکلات پیش روی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و مستقر در پارک اقدام فرمانید.

همچنین، ایجاد روابط نظام‌مند، مؤثر و هدفمند با دانشگاه‌های استان به‌منظور ایجاد زمینه لازم برای بهره‌گیری دانشگاهیان از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی را موردنظر خویش قرار دهید.

بدیهی است در این راستا، راهکارهای مؤثر در ارتقای جایگاه پارک به‌عنوان نقطه کانونی حوزه فناوری و نوآوری منطقه باید اندیشیده شود. مشارکت و ایفای نقش مؤثر در ارتقای زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی منطقه و همراهی و همکاری با نقش‌آفرینان اصلی این زیست‌بوم و توجه خاص به توسعه کیفی مؤسسات مستقر در پارک در کنار توسعه کمی و حل مشکلات پیش‌روی آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

از جنابعالی انتظار می‌رود که ارتقای کمی و کیفی خدمات و حمایت‌های موردنیاز توسعه کسب‌وکار مؤسسات در بازارهای منطقه‌ای، فرا منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی در توسعه کالبدی پارک، تنوع‌بخشی به منابع مالی موردنیاز پارک علم و فناوری و افزایش نسبت درآمدهای اختصاصی پارک به اعتبارات دولتی را مورد اهتمام ویژه خود و همکاران محترم در پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی قرار دهید.

ان‌شاءالله با توکل به خداوند سبحان و پیروی از آموزه‌های اسلامی و مبانی علمی مأموریت‌ها و وظایف محوّطه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوّب دولت تدبیر و امید و طرح‌های پیشنهادی به مجلس محترم شورای اسلامی اجرا و با جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب‌نظران در مراکز دولتی و خصوصی حوزۀ فناوری نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمایید.

دکتر رضا قنبری دانشیار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد می باشد که  دوره کارشناسی ریاضی کاربردی را در دانشگاه فردوسی مشهد  و دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری ریاضی کاربردی را در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده است.

وی استاد برگزیده دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۹۲ بوده و تاکنون ۴۵ مقاله در مجلات و نشریات و ۲۵ مقاله در مجامع و کنفرانس‌های معتبر داخلی و بین‌المللی ارائه کرده است.

از سوابق اجرایی وی می‌توان به معاون آموزشی – فرهنگی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناورپارک علم و فناوری خراسان از سال ۱۳۹۶ تاکنون و مشاور و مدیرR@D شرکت دانش‌بنیان بهپویان از سال ۱۳۹۲ تاکنون اشاره کرد.

همچنین وزیر علوم در نامه جداگانه‌ای از خدمات دکتر سید حسن علم الهدایی، رئیس سابق پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی و استاد دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، در مدت‌زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

 

آمار سایت

امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
کلی
۹۹
۱۱۶
۵۲۴
۱۷۳۲
۹۹
۵۰۸۳
۱۷۲۵۴۱

tel